Německo – Lipsko (11 měsíců)

Německo – Lipsko (11 měsíců)

Typ projektu: STÁŽ ZDARMA
Termín realizace: březen 2018 – březen 2019
Informace a přihlášky: do 10. 10. 2017, OKO centrum, J. Bartošová, info@oko-centrum.cz, tel.: 777 900 818
Téma: Pedagogika a didaktika Občanství EU, povědomí o EU a demokracie 
POŽADAVKY NA DOBROVOLNÍKA: Určeno pro mladé z ČR, věk 18-30.
Zájem o práci s dětmi, samostatnost, otevřenost, vlastní nápady, velký potenciál pro integraci.
 
ÚKOLY DOBROVOLNÍKA:
Dobrovolník bude hlavně aktivní v jeslích (věk 1-4), aby podpořil zaměstnance během oběda a odpoledních aktivit (domácí úkoly, hry, speciální projekty). Může se také věnovat dětem ze školky nebo starším (věk 5-13). Dobrovolník seznámí ostatní s vlastní zemí, s kulturou, hudbou, jazykem, hrami, řemesly nebo vařením. Dobrovolník své poznatky a zkušenosti uplatní v každodenní práci v průběhu odpoledne, stejně tak i v různých projektech. Dobrovolník má také možnost rozvíjet svůj vlastní projekt v průběhu celého roku.
Dobrovolník se může zúčastnit jazykového kurzu.
Dále se bude moci účastnit realizace několika projektů na téma integrace azylantů -antidiskriminační rozmanitosti. Bude zapojen do dílen, bude mít možnost navštěvovat různé instituce a organizace. Dobrovolníci budou požádáni, aby realizovali vlastní projekt, založený na problematiku projektového dne (nebo pokračovat v integračních projektech bývalých dobrovolníků).
 
UBYTOVÁNÍ: Naši dobrovolníci mají k dispozici byt, který sdílí s dalšími šesti dobrovolníky. Každý má vlastní pokoj a s ostatními sdílí dvě koupelny, obývací pokoj a kuchyň. Byt je plně vybaven a má připojení k internetu.
Z EU placen celý pobyt + kapesné. Pracovní doba 30-35 h týdně.
Více informací zde. Pro více informací volejte: Jitka Bartošová, 777 900 818, info@oko-centrum.cz